אונדהאוס תוכן לעסקים
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדוע כדאי להשקיע בתכנים ארוכים ומעמיקים?

אחד התחומים המהותיים והמשמעותיים בעולם הדיגיטל והאינטרנט, בהיבט של שיווק וקידום האתר, הוא התוכן. האלגוריתמים של גוגל אשר עוסקים בתוכן הינם כבדי משקל, לגוגל חשוב מאוד שהגולש יקבל ערך מוסף מהשהייה באתר, ויש לה את הדרכים שלה לבדוק זאת.

 מהפכת קידות האתרים אשר החלה אי שם ב-2009-2010, יצרה בתחילת התהליך גישה שתכנים קצרים, של 200-400 מילה עושים את העבודה ומסייעים לקדם את האתר.

מאז עברו הרבה מים בנהר של גוגל, ואמנם זה לא מחייב לכתוב תכנים ארוכים יותר, לפעמים המסר בהחלט עובר גם ב-400 מילה, אולם בהחלט יש נושאים ותחומים בהם כדאי לכתוב תכנים ארוכים יותר, אחרת זה פשוט נראה שטחי ולא מעמיק מדי. היום תכנים ארוכים ומעמיקים בהחלט מסייעים לקבל דירוג גבוה יותר של האתר. מה היתרונות של תכנים ארוכים ברשת? לפניכם סקירה שתרחיב לכם את האופקים בנושא.

הגדלת הטראפיק באתר –

טקסט ארוך יותר מאפשר להגדיל את הסיכוי לצוץ כאפשרות לשאילתות שהגולשים מקלידים במנוע החיפוש.

קישורים טבעיים יותר –

תכנים ארוכים יותר הם לרוב מעמיקים יותר ומביאים אסמכתאות חיצוניות בדמות קישורים. קישורים חיצוניים בהחלט מסייעים להעלות את הדירוג של העמוד בגוגל.

יותר שיתופים –

תכנים ארוכים יותר זוכים ליותר שיתופים. יותר שיתופים פירושו גם כן, העלאת הדירוג של העמוד.

הגברת המוניטין החיובי של האתר –

תכנים ארוכים, מושקעים, מעמיקים, בהחלט מסייעים להגדיל את הסמכות של האתר ואת המוניטין שלו. הם מקצועיים יותר, מעמיקים יותר, ומסייעים באופן טבעי לשדר תדמית רצינית ומקצועית לאתר, וגם זוכים להכרה מגוגל כאתר סמכותי, מה שבהחלט מסייע לו להתקדם מעלה במעלה מנוע החיפוש.

משך שהייה ארוך יותר באתר –

אחד הפרמטרים העיקריים של גוגל בדירוג אתר הוא משך השהייה של הגולש בו. באופן טבעי, אם הנתונים מראים שגולשים נכנסים ויוצאים מהאתר לאחר זמן קצר, זה מעיד שהאתר הזה לא מספיק אטרקטיבי, אבל אם משך השהייה באתר הוא ארוך, זה בהחלט משפיע לטובה על הדירוג, כי כאמור, לגוגל חשוב מאוד שלגולש תהיה חוויית גלישה חיובית ביותר.

אז איך יודעים כיצד לבחור בין תכנים קצרים לארוכים?

תכנים ארוכים לא תמיד עושים את העבודה, והם לא מחוייבים. זה ממש לא הפתרון האולטימטיבי להעלאת דירוג האתר, אלא פרמטר אחד מתוך אינספור. ובכל זאת, כיצד ניתן לבצע את שיקול הדעת מתי תכנים קצרים הם התשובה, ומתי מתאים לשלב תכנים ארוכים יותר? התשובה היא פשוטה. תעשו את זה טבעי. כל מה שנראה טבעי, נראה טוב. היכן שהכתיבה נראית מאולצת, נמרחת, מסורבלת וניכר כי מישהו ממש התאמץ שם להגיע ל-800 מילה, חבל.

אפשר לכתוב מאמר על יתרונות פרגולה תלויה ב-300 מילה, וניתן בהחלט את אותו המאמר לכתוב גם ב-800 מילה, מה שחשוב הוא שהכתיבה תזרום, תהיה אותנטית, תספק ערך מוסף אמיתי לגולש.

לייעוץ נוסף בנושא, פנו אלינו, נשמח להתאים את התכנים שלכם על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר במעלה מנוע החיפוש.

שנדבר?

כמה פרטים קטנים ואנחנו חוזרים אליך לעשות לך סדר!

יש ספקות?

לא בטוחים ב-100% אם אנחנו הכתובת המדויקת עבור התוכן ללקוחות שלכם? מובן לחלוטין.

אני מזמינה אתכם לדבר ולהכיר קצת, ללא התחייבות.
דילוג לתוכן