אונדהאוס תוכן לעסקים
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כאשר הבאר מתרוקנת – רעיונות לפוסטים ומאמרים

שומעים אותו? הוא מתקרב בצעדי ענק, הרגע הקסום הזה שמאלץ אתכם להתיישב ולכתוב תוכן לבלוג, לאתר או לעמוד הפייסבוק שלכם. פתאום הוא לא נראה לכם כל כך קסום, הוא אפילו די מעיק, וממש אין לכם זמן כרגע, או השראה, או פשוט רעיון, כי אתם טרודים במיליון ואחת דברים חשובים בעסק. מרגישים שכתבתם כבר על הכל? מנסים לגרד רעיונות ממחוזות רחוקים? הסירו דאגה מלבכם, הכנו לכם רשימה של רעיונות זהב לפוסטים, לגזור ולשמור:

התוכן הוא המלך, אבל…

כולנו מבינים שהתוכן הוא פרמטר חשוב בהצלחת העסק והאתר שלנו. תוכן הוא אמצעי חשוב לשיווק העסק וכלי עיקרי בביסוס הנראות הדיגיטלית שלנו וביצירת המיתוג שלנו. בין אם אתם כותבים בעמוד העסקי שלכםבאתר או בבלוג, כתיבה עקבית, מעניינת ובעלת ערך, תייצר לכם קהל לקוחות פוטנציאלי, תסייע לכם להגיע לעוד ועוד אנשים ותניע לפעולה. טבעי וברור, אך מה קורה כאשר נדמה שהבאר ריקה מרעיונות?

שימושי? זו לא מילה גסה! פוסט רשימה

לפעמים הפוסטים הכי בסיסיים, הפשוטים לכאורה, הם הפוסטים שעובדים הכי טוב. מדוע? בדיוק מאותן סיבות. קחו לדוגמא פוסט רשימה, כדוגמת:" 5 הטעויות שאתם עושים בשיווק העסק " . כבעלי עסק, לא תרצו לקרוא פוסט שכזה? בוודאי שכן. מדובר על פוסט פשוט ושימושי, המציג לכם רשימת טעויות נפוצות של בעלי עסקים ומלמד אותנו כיצד להימנע מהם – ברור, בהיר ומפורט, מה עוד נוכל לבקש? ובואו נגלה לכם סוד, מדובר בפוסטים המבוקשים והאהודים ביותר, אתם כבר יודעים למה J נקודות בונוס עבורכם- פוסטים כאלו מבססים אתכם כאנשי מקצוע ובעלי ידע בתחום.

מקרה שקרה וכך היה- פוסט מקרה

לפעמים נדמה לנו שהעשייה שלנו בעסק, לא באמת מעניינת אף אחד, הרי איזה ערך יש לכך עבור אחרים? אז זהו, הרבה מאוד ערך. פוסט מקרה הוא כמעט תמיד פוסט פופולארי ביותר ונעיז לומר אפילו, פוסט מנצח. למה? ראשית, מדובר בפוסט מעניין, צבעוני ואפילו קצת "מציצני". אתם מספקים ללקוחות שלכם אשנב לחיי העסק ומציגים להם תיאור מקרה המשקף את ההתנהלות שלכם בעסק. לרוב בפוסטים של תיאור מקרה יוצג אירוע אשר רלוונטי גם ללקוחות אחרים וניתן ללמוד ממנו. נקודות בונוס עבורכם- פוסטים כאלו משקפים ללקוחות פוטנציאליים את העשייה וההתמודדות שלכם בעסק, יותר מהכל הם פשוט כיפיים, מעניינים ומלמדים על הקשיים והאתגרים הדומים שחולקים עסקים רבים.

על מה כולם מדברים? פוסט הנושא החם

בישראל, כמו בישראל, תמיד יש נושא בוער. ולא, זה לא חייב להיות דיון פוליטי סוער. הרימו רגע את הראש מהמחשב, דברו עם החברים שלכם, המשפחה והקולגות. האם יש נושא מעניין שכולם מדברים עליו? אנחנו די בטוחים שהתשובה היא כן. ערכו איתם סיעור מוחות, נסו לחשוב לא רק על המקרה הספציפי, אלא על הזווית הייחודית שלכם. פוסט הנושא החם הוא פוסט שנוגע בקהל רחב ומייצר דיון אשר משתלב בדיון רחב יותר, עולמי וארצי. נסו לחשוב מה תוכלו להביא לשיח הזה ובאיזה אופן הוא משקף את המהות של העסק שלכם ושל הערך המוסף שלכם. נקודות בונוס עבורכם– עדכניות, מקצועיות, בידול וייחוד, אין צורך להכביר במילים.

פוסט השראה

כבעלי עסקים, אנחנו שונים מאוד זה מזה. לא כולנו אוהבים להיחשף ולאפשר לגולשים שלנו הצצה קטנה פנימה, לנבכי העסק, או אפילו לחיים הפרטיים. זה לגמרי מובן. פוסט השראה יכול להיות פוסט אישי על תובנות, על התמודדות, על מה גרם לכם לפתוח את העסק, מה הביא אתכם לתחום ועוד ועוד…אלו כמובן רק דוגמאות, הן נועדו, איך לא, לתת לכם השראהJ  כולנו בסוף אנשים ואנחנו מחפשים גם אצל עסקים את הגורם האנושי, המימד הפרסונלי שייתן זהות לישות העסקית. נקודות בונוס עבורכם- מימד אישי וכתיבה יצירתית הם חומרים מהם עשויה הצלחה

תמונה שווה יותר מ…פוסט תמונה

אפילו כאנשי תוכן, שהמילה היא נר לרגלם וכתר לראשם, אנחנו מבינים את חשיבותה של תמונה טובה. היא לוכדת את העין וגורמת לקוראים שלכם לעצור ולהתמקד בכם. בתוך ים של גירויים ויזואליים, תמונה מיוחדת מקפיצה את התוכן שלכם קדימה. מה אנחנו בעצם אומרים? יש לכם תמונה שאתם אוהבים במיוחד מחיי העסק, מצאתם תמונה במאגר והיה בניכם קליק ממבט ראשון? כתבו סיפור מעניין בהשראתה. נקודות בונוס עבורכם-  אם תתמידו, תגלו איזה ערוך עצום יש לפוסטים שכאלו.

לסיכום,

רכזנו עבורכם כמה תמות מרכזיות לנושאים לפוסטים, תוכלו ליצור מהן תמות נוספות או רעיונות המתאימים לכם ולנישה בה אתם עוסקים. גם אם נדמה כי לפעמים נכתב הכל על נושא מסוים, תמיד תוכלו להביא לשולחן זווית חדשה ומרעננת, הזווית שלכם, כמובן.

אנחנו כאן לייעוץ, הכוונה והשראה, כמובן! מי ייתן והבאר שלכם תהיה תמיד מלאה ברעיונות!

 

מאת דניאל וקס, אשת דיגיטל ותוכן

שנדבר?

כמה פרטים קטנים ואנחנו חוזרים אליך לעשות לך סדר!

תוכן עניינים

יש ספקות?

לא בטוחים ב-100% אם אנחנו הכתובת המדויקת עבור התוכן ללקוחות שלכם? מובן לחלוטין.

אני מזמינה אתכם לדבר ולהכיר קצת, ללא התחייבות.
דילוג לתוכן