אונדהאוס תוכן לעסקים
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רימרקטינג שיווק מחדש – הכלי שכל מפרסם חייב להכיר

Remarketing שיווק מחדש, הינה טכניקת פרסום חכמה, המאפשר לך "לעקוב" אחרי הלקוחות שביקרו באתר שלך ולשלוח להם פרסומים בהתאמה אישית. טכניקת השיווק מחדש מיושמת בהצלחה כבר מספר שנים ע"י מפרסמים בגוגל ובפייסבוק, ומסייעת להם להמשיך את השיווק מאותה נקודה בה הוא הפסיק קודם לכן.

איך זה יכול לעבוד עבורי?

אם אתה מפרסם ברשת, בוודאי יצא לך לשמוע על המשפך השיווקי, וגם אם לא, אתה בטח מבין שלמכור את המוצר שלך למישהו שאינך מכיר בכלל זו ממש משימה בלתי אפשרית.
כדי לסגור עסקה עם לקוח, הוא קודם כל חייב להאמין בנו. התהליך הזה עשוי לקחת זמן, כיוון שהלקוח צריך קודם לרצות את המוצר, לאחר מכן להתעניין ורק לבסוף לבצע את הקניה.
ע"י הרימרקטינג אנחנו לא מתחילים את השיווק מחדש, אלא ממשיכים אותו מאותה נקודה בה הלקוח התעניין בשירות או במוצר שלנו. וזה היתרון הגדול.

מרגע כניסתו של הגולש לאתר, הוא משאיר "עקבות", המתורגמות לקוד מיוחד (עוגיה) העוקב אחריו לכל מקום ברשת. אל בהלה, הקוד לא מפריע לביצועי האתר והוא אינו מורגש, אולם כאשר הגולש שלך מבקר באתרים שונים ברשת, הוא חוזר בלי משים לאתר בעקבות הפרסומים השונים. בשנים האחרונות תקציבי פרסום ענקיים מושקעים בקמפיינים של רימרקטינג, וקוצרים הצלחות רבות. קמפיין רימרקטינג מוצלח מאפשר להגדיל את כמות הלידים מהאתר, ולהפוך בקלות רבה גולשים- ללקוחות.

איך זה יכול לעבוד עבורי?

הידעתם שמעל 90% מהכניסות לאתר האינטרנט לא מסתיימות בפניה של לקוח או רכישה? לקוחות שנכנסים לאתר מוצפים בעשרות גירויים ואפשרויות מדי דקה, ובמידה והאתר לא משכנע לרכישה או נקיטת פעולה מידית, הם יעזבו אותו תוך שניות.

כדי להתמודד עם האתגרים, השיקה גוגל טכניקות פרסום דיגיטליות מתקדמות, ביניהן טכניקת הרימרקטינג, היוצרת במהירות פרסום אפקטיבי ביותר. הרימרקטינג פונה אך ורק לקהל היעד המתאים, כתוצאה מפעילות אינטנסיבית של הקוד (העוגיה) אותו הזכרנו קודם. כך תוכלו לנטר גולשים שנכנסו לאתר כתוצאה מפעולות שיווק מסוימות, גולשים שהגיעו לעמוד הרכישה ועברו לאתר אחר או לחילופין לאתר את הגולשים שכבר רכשו פריטים מאתרכם. לכל אחד מסוגי הגולשים יותאמו מודעות פרסום מתאימות שילוו אותם בכל רחבי האינטרנט.

דוגמא לרימרקטינג קלאסי

נניח שנכנסו לאתר Next, אתר בינלאומי שמציע פריטי ביגוד מכל רחבי העולם, מתוך כוונה להזמין חולצה או חצאית עבור הילדים שלנו. השארנו את הדפדפן פתוח, והלכנו לעשות דברים אחרים, אך לא היינו מודעים לכך שבינתיים גוגל סימנה אותנו ע"י קוד JavaScript קצר ששתלה באתר.

בקוד הזה בדיוק נעזרת גוגל אדוורדס כדי להציג לנו בהמשך מודעות פרסום שונות, במטרה להחזיר אותנו לאתר. עד כאן הכל טוב ויפה. תמיד ידענו שגוגל עוקבת אחרינו ומעוניינת למכור לנו מוצרים, וכעת, נשאלת השאלה המתבקשת כל כך והיא: האם באמת המאמצים של גוגל הביאו אותנו לרכוש בסופו של דבר מוצרים מהאתר? האם השלמנו את התהליך? מחקרים מראים, שרק אחוז קטן מבין הנחשפים למודעת הפרסום של גוגל אדוורדס אכן השלימו את תהליך הרכישה. כל השאר נטשו באמצע, והשאירו את המפרסמים לאנחות.

משפך ההמרה ומה הוא אומר על הלקוחות שלנו

התהליך שעוברים הגולשים, במהלכו הם נוטשים את האתר שלנו ולא מבצעים את המצופה מהם, נקרא משפך ההמרה. המרה היא מושג נפוץ בשיווק שיכול לבוא לידי ביטוי בעשיה שמבצעים הלקוחות בעת ביקור באתר: רכישת מוצר כלשהו, השארת פניה או הרשמה לשירותים שלנו. המשפך מייצג את הלקוחות שלנו בסדר יורד: אנו מתחילים לפנות לכלל הגולשים באתר, לאחר מכן מפלחים את כלל הגולשים לפי אלו שחיפשו אותנו בגוגל, לאחר מכן אלו שהקליקו על המודעה, אלו שהוסיפו את המוצר שלנו לסל הקניות ורק לבסוף אלו שביצעו פעולה ממשית ורכשו מאיתנו את המוצר. לכל סוג של לקוח, נרצה לפנות בשלב אחר ולהציע לו את המוצרים שלנו בכדי שישלים את התהליך.

טכניקת השיווק עולה מדרגה

Remarketing של גוגל אנליטיקס מאפשר לנו לסמן את כל קבוצות הגולשים, כמעט ללא צורך בידע בתכנות והגדרות קוד. עם כלי ה- Remarketing של גוגל אנליטיקס, כל אחד יכול לפלח את קהל היעד לפי מקומו במשפך ההמרה ולייעל את אסטרטגיית השיווק ביעילות ובמהירות. איננו מוגבלים לסימון גולשים אך ורק בדפים מסוימים, אלא ניתן לסמן גולשים על פי פעולות שביצעו /לא ביצעו באתר, מה שמאפשר לנו לדייק במסר השיווקי אותו אנו מעבירים. כך למשל, ניתן לשלוח מסר לכל המבקרים באתר, לשלוח מסר נוסף- ממוקד לקונים שנכנסו לעמוד מסוים, קונים שהוסיפו את המוצר שלכם לעגלת הקניות וכן הלאה.

רימרקטינג גם בפייסבוק

בדיוק כפי שטכניקת הרימרקטינג עובדת נפלא בגוגל, גם לפייסבוק יש Remarketing משלה. מדובר בהצעה דומה להצעה של גוגל (בדומה לגוגל, פייסבוק מאפשרת לחזר אחרי הגולשים שביקרו באתר ולא סיימו את תהליך הרכישה). החידוש הוא, שעד לפני מספר חודשים לא יכלה להציע פייסבוק פילוח גולשים לפי משפך ההמרה, אך לאחרונה נכתב בבלוג החברה שפייסבוק שדרגה את יכולות הרימרקטינג שלה,
ומעתה כל משתמש אפליקציה או מבקר אתר יכול ליצור פרסום מותאם קהל יעד, בהתבסס על פעולות שהמשתמשים ביצעו באתר או באפליקציית המובייל.

חשוב לזכור, כי המטרה העיקרית שלכם בהקמת האתר היא להביא לתנועה גבוהה ככל האפשר, ולהעלות את אחוזי ההמרה. אונדהאוס תנתח יחד איתכם את המטרות העסקיות של האתר, ותסייע לכם להוציא לפועל קמפיין רימרקטינג שמביא תוצאות!

רוצים שנעזור לכם בקמפיין רימרקטינג? צרו קשר

שנדבר?

כמה פרטים קטנים ואנחנו חוזרים אליך לעשות לך סדר!

תוכן עניינים

יש ספקות?

לא בטוחים ב-100% אם אנחנו הכתובת המדויקת עבור התוכן ללקוחות שלכם? מובן לחלוטין.

אני מזמינה אתכם לדבר ולהכיר קצת, ללא התחייבות.
דילוג לתוכן