אונדהאוס תוכן לעסקים
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כך תתגברו על מחסום הכתיבה

כתיבה שיווקית היא אחד האספקטים החשובים ביותר בניהול העסק. בין אם מדובר בתוכן לדף הבית, מכתב תגובה ללקוח, מצגת עסקית, כתיבת פוסט לפייסבוק או פלייר פרסומי, מילים ותכנים הם חלק אינטגרלי מהפעילות העסקית. לא תמיד זה הולך בקלות, אך כדאי מאוד לשפר את הנושא וללמוד כיצד לכתוב כמו שצריך. בכתבה הנוכחית ריכזנו לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם בדרך לטקסט המושלם. כתיבה שיווקית היא אחד האספקטים החשובים ביותר בניהול העסק. בין אם מדובר בתוכן לדף הבית, מכתב תגובה ללקוח, מצגת עסקית, כתיבת פוסט לפייסבוק או פלייר פרסומי, מילים ותכנים הם חלק אינטגרלי מהפעילות העסקית. לא תמיד זה הולך בקלות, אך כדאי מאוד לשפר את הנושא וללמוד כיצד לכתוב כמו שצריך. בכתבה הנוכחית ריכזנו לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם בדרך לטקסט המושלם.

כתיבה שיווקית מתחילה מהראש- התחילו בחימום

לפני כל אימון ספורטיבי יש לעשות חימום, כדי להרגיל את הגוף למאמץ. גם בכתיבה שיווקית התחילו תמיד בתרגיל כתיבה קטן. שבו מול דף והתחילו בסיעור מוחות קליל סביב הנושא עליו אתם אמורים לכתוב.
לדוגמא: נניח וביקשו מכם לכתוב פוסט על שדרוג מעליות. נסחו 4 רעיונות כלליים וקרייאטייבים שעולים לכם, בנקודות. לא במשפטים ארוכים. תוכלו לבצע את התרגיל עבור כל נושא עליו עליכם לכתוב, והוא יחמם את המנועים במוחכם לקראת משימת הכתיבה הרצינית יותר.

 

כתבו ראשי פרקים

איך נולד מאמר איכותי? מראשי פרקים ונקודות.
אם אתם לא מבינים איך להתחיל לכתוב מאמר ארוך, קחו בחשבון שכתיבה שיווקית תמיד מתחילה מראשי פרקים, ורק לאחר מכן משלימים את הטקסט המלא.
במקום לכתוב את כל הפסקאות, התחילו בכתיבת עיקרי הדברים שתרצו לכתוב בטקסטים שלכם.
לדוגמא: אם אתם כותבים טקסט שעוסק ב"טיפים לכתיבה שיווקית", כתבו קודם כל את הטיפים עצמם בכותרות, ורק לאחר מכן הרחיבו אותם לפסקאות בפני עצמם.

 

אל תסבכו, תקלילו

אחת הטעויות הגדולות של אנשים שאינם מיומנים בכתיבה, היא לעטוף את הטקסט במילים גבוהות ומורכבות. אין בכך צורך.
מאמרים או כתבות המכילים טקסטים עם משלב גבוה מדי, עלולים ליצור יותר נזק מתועלת. אנשים אוהבים לקרוא תכנים, מאמרים ופוסטים הכתובים בבירור, באופן קריא ורהוט, קרוב ככל האפשר לשפה היומיומית.

 

גשו לעצם העניין

כתיבה שיווקית נכונה מתחילה בלי ללכת סחור סחור מסביב. אם אתם רוצים להתגבר על מחסום הכתיבה שלכם, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא להתחיל לכתוב באמצע ולא מההתחלה.
זה אולי נשמע מוזר מעט, אך הניסיון מראה שכשאנו מנסים לכתוב כתבה או מאמר "לפי הספר", להתחיל מפסקת ההתחלה ולהמשיך לפי הסדר, אנחנו מוצאים את עצמנו מבולבלים, ולא מצליחים להתמקד בנושא המאמר. לעומת זאת, כשנתחיל את הכתיבה מהתכלית שלה, מהדברים העיקריים, הדברים יזרמו באופן יותר הרמוני.

כך למשל: אם אתם מעוניינים לכתוב מאמר בנושא "טיפים לעיצוב חדר הילדים", נסחו את הטיפים עצמם תחילה, ורק לאחר מכן את פסקאות ההתחלה והסיום. במקרה הנוכחי, כלומר בכתבה שאתם קוראים כעת התחלנו מהטיפים שהם התכלס, ולא מהפסקה הכתובה בהתחלה.

 

קבלו השראה מכותבים מוצלחים ברשת

אם אתם חשים שמחסום הכתיבה שלכם מתגבר, תוכלו לקבל השראה מכתיבה של אנשים שיודעים לעשות את העבודה כמו שצריך. הכנסו לאתרי אינטרנט להשראה (אנחנו מאוד אוהבים את האתר של דניאל זריהן שיודע לעשות את העבודה), חפשו מובילי דעה בתחום הכתיבה בפייסבוק, אנשים שעושים זאת נכון, ומזיזים באמצעות התוכן שלהם משהו פנימי בליבכם.

ככל שתקראו ותחשפו לכתיבה שכתובה בצורה נכונה ועוצמתית, כך תפנימו את הכללים שיסייעו לכם לכתוב כמו שצריך ותצליחו באתגר.

בהצלחה!

שנדבר?

כמה פרטים קטנים ואנחנו חוזרים אליך לעשות לך סדר!

תוכן עניינים

יש ספקות?

לא בטוחים ב-100% אם אנחנו הכתובת המדויקת עבור התוכן ללקוחות שלכם? מובן לחלוטין.

אני מזמינה אתכם לדבר ולהכיר קצת, ללא התחייבות.
דילוג לתוכן