אונדהאוס תוכן לעסקים
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תמחור כתיבת תוכן: כל מה שחשוב לדעת

כבעלי עסקים, אתם ודאי מודעים לחשיבותו של תוכן איכותי. תוכן טוב מושך קהל, ממתג את העסק, ממנף את דירוג האתר במנועי החיפוש ואף עשוי להוביל בסופו של דבר לעלייה במכירות. עם אינספור יתרונות ברורים, שאלת השאלות היא – כמה מומלץ לשלם על כתיבה שיווקית?
תמחור כתיבת תוכן

פלאש ניוז, התוכן הוא אס מנצח עבור כל פלטפורמה. ואם לא התגוררתם על הירח בשנים האחרונות, אנחנו ודאי לא מחדשים לכם. בזירה דיגיטלית מגה תחרותית, ערך מוסף הוא דיל ברייקר עבור כל בעל עסק. כיצד מייצרים אותו? פשוט, באמצעות תוכן אותנטי ואיכותי. אבל, עם מגוון אדיר של כותבים, קופירייטרים ושירותי כתיבת תוכן לעסקים, האתגר בבחירת השירות הנכון עבור העסק שלכם, עולה שלב. מהם הגורמים המשפיעים על תמחור כתיבת תוכן וכיצד בוחרים נכונה?
צוות אונדהאוס ארז עבורכם מדריך פרקטי במיוחד >>

למה בעצם התוכן הוא המלך?

התשובה פשוטה, התוכן הוא הדלק של כל פעילות שיווקית באשר היא. קידום אורגני יעיל ואפקטיבי מבוסס על תוכן איכותי, כמו גם פעילות ברשתות החברתיות וכמובן, פרסום ממומן בפלטפורמות השונות. תוכן ייחודי ואיכותי הוא מעין תבלין סודי שנותן בוסט לאתר שלכם – מבסס אתכם כמומחים, בונה אמון ואמינות מול לקוחות קיימים ומניע לקוחות חדשים לפעולה. נשמע מעולה, לא? לכן, בעלי עסקים, חברות וארגונים, פונים לשירותי כתיבת תוכן במטרה לקדם את האתר, לבסס קשר עם הלקוח וליצור מעגלים חדשים.

כיצד נקבע תמחור כתיבת תוכן?  

העלות עשויה להשתנות בהתאם לגורמים שונים, כדוגמת:

  • סוג התוכן: לכל תוכן תמחור משלו, לכן לרוב מאמרי קידום רגילים לאתר שלכם יהיו זולים יותר ביחס למאמרים מקצועיים או טכניים. תוכן שיווקי, כמו דפי נחיתה או פוסטים ברשתות חברתיות, יהיה יקר יותר.
  • אורך התוכן: נכון, זו האיכות ולא הכמות, שקובעת, אך מאמר ארוך יותר מצריך יותר זמן, בעל מבנה מורכב יותר ועוד, לכן ככל שהתוכן ארוך יותר, כך גם המחיר יעלה בהתאמה.
  • הניסיון והמומחיות של כותב התוכן: כותבי תוכן מנוסים ומומחים בתחומם יגבו מחירים גבוהים יותר.
  • הדרישות הספציפיות שלכם: זקוקים לשירותים נוספים כמו עריכת תוכן או מחקר, מלבד הכתיבה? אלו כמובן כרוכים בעלות נוספת ולכן המחיר יעלה.

מודלים שונים לתמחור כתיבת תוכן

כותבי תוכן רבים מציעים מודלים משתנים לתמחור בעבור הכתיבה, ריכזנו עבורכם כמה מודלים עיקריים:

תשלום לפי מילה: מודל תמחור המתאים במיוחד עבור מאמרים קצרים. המחיר למילה נע לרוב בין 0.50 ש"ח ל-2 ש"ח.

תשלום לפי עמוד: מודל תמחור המתאים במיוחד לתוכן ארוך יותר, כדוגמת פוסטים בבלוג או דפי נחיתה. המחיר לעמוד נע בין 100 ש"ח ל-500 ש"ח.

תשלום לפי פרויקט: מודל תמחור אופטימלי בעבור תכנים מורכבים יותר, המאפשר לקחת בחשבון את היקף העבודה, רמת המורכבות וגורמים נוספים. 

ריטיינר חודשי: מודל תמחור שהוא Win win – מתאים במיוחד עבור לקוחות הזקוקים לכמות גדולה של תוכן באופן קבוע. המחיר החודשי נקבע בהתאם להיקף העבודה, זמינות, איכות התכנים ועוד.

כיצד נדע לבחור בתמחור כתיבת תוכן אידיאלי עבורנו?

  • סקר שוק – ערכו סקר שוק וקבלו הצעות מחיר מכמה כותבי תוכן שונים.
  • מה כלול במחיר – הקפידו לברר מה כלול במחיר, כך שלא תופתעו בהמשך. ודאו שאתם מקבלים את כל השירותים להם אתם זקוקים, כמו עריכת תוכן, מחקר וכדומה.
  • ניסיון ומומחיות- שאלו את כותב התוכן על ניסיון ומומחיות בתחום העסק.
  • בקשו פורטפוליו – תיק עבודות הכולל דוגמאות לעבודות קודמות.

טיפ אונדהאוס

אל תשכחו לקחת בחשבון גם את הערך אותו אתם מקבלים. כתיבת תוכן איכותית ומקצועית היא השקעה לטווח ארוך, שיכולה ללוות אתכם רבות גם בהמשך הדרך.

באטם ליין,

אין תשובה אחת נכונה לשאלה כמה עולה כתיבת תוכן והמחיר אינו אחיד, מכיוון והוא תלוי בגורמים רבים. מה כן? חשוב להגדיר בבירור את הצרכים שלכם, לקבל הצעות מחיר מכמה כותבי תוכן ולקרוא תכנים לפני שאתם מקבלים החלטה.

לקריאה נוספת

שנדבר?

כמה פרטים קטנים ואנחנו חוזרים אליך לעשות לך סדר!

תוכן עניינים

יש ספקות?

לא בטוחים ב-100% אם אנחנו הכתובת המדויקת עבור התוכן ללקוחות שלכם? מובן לחלוטין.

אני מזמינה אתכם לדבר ולהכיר קצת, ללא התחייבות.
דילוג לתוכן