הקמת עמוד עסקי בפייסבוק

מקימים עמוד עסקי בפייסבוק? קראו את זה

במאמר זה, תוכלו לקרוא את הצעדים הראשונים בזמן או לאחר הקמת עמוד עסקי בפייסבוק. וכמובן, תוכלו לקרוא דברים נוספים בעלי חשיבות, בעיקר כאשר מעצבים ובונים את העמוד העסקי שלכם.

עיצובים ורזולוציות – מיתוג עסקי חשוב?

יש לכם מיתוג עסקי? רצוי שהוא לא יהיה שונה מהמיתוג שנמצא בעמוד העסקי שלכם.
כדאי ללכת על מיתוג אשר ילווה אתכם בכל רשת וזירה פרסומית. טעות נפוצה: שינוי המיתוג בהתאם לקהל חדש או רשת ספציפית חדשה. טעות שהרבה כבר נמנעו ממנה, אבל תמיד טוב לדעות את הנתון. אך תמיד מותג חייב להישאר קבוע ולאורך זמן.

עבור התדמית שלכם חשוב להכין לפני, גודל באנרים לרשתות החברתיות אשר יהיה מותאם גם ברמת הלוגו, וגם ברמת תמונת הנושא. בייחוד בפייסבוק, כאשר הגדלים מאוד ספציפיים. מה קורה במידה ואנחנו לא הולכים ע"פ המלצות הפייסבוק? התמונות יראו בתצוגה לא אופטימלית ב2 סוגי המכשירים. (המובייל, והמחשב) אך אל דאגה, הינה גדלי הרזולוציה שאיתם תצטרכו לעבוד:

  • לוגו: הלוגו בדרך כלל יהיה חייב להיות – 360X360 פיקסלים.
  • תמונת נושא: תמונת נושא מומלצת חייבת להיות בגדלים – 820X450 פיקסלים.

שמים וידאו במקום תמונת נושא \ קאבר? מומלץ שהוידאו לא יתארך מעל הממוצע. (60 שניות)

מילוי פרטי העסק שלכם – חובה?!

בעמוד הפייסבוק תוכלו לכתוב על עצמכם כמה מילים, סוג של אודות. בנוסף תוכלו להזין את כתובת העסק אשר תוצג במפה לצופים, וגם מספרי טלפונים. מומלץ לפרט על אמצעי התקשורת עימכם ככל האפשר. ישנם פרמטרים נוספים שאולי שווה לכם למלא כמו: כתובת מייל עסקית, מוצרים, ולבעלי המסעדות גם תפריטים. כמנהלי העמוד, תוכלו לראות תחת תפריט האודות את הנתון הבא: "הסיפור שלנו", זה סוג של סטורי חמוד כזה, שכל מטרתו לספר עוד טיפה על העסק.

איך זה נראה לאורחים הצופים בדף? פשוט כך:

לאחר שצפיתם בתמונה זה מוביל אותנו למשהו ששכחנו לומר לפני, חשוב גם להזין את שעות הפעילות הנכונות, כפי שראיתם בתמונה "פתוח מחר, סגור עכשיו". הנתון מתבסס על סמך השעות והתאריכים שהזנתם.

איך עושים את זה ואיפה זה נמצא? פשוט כנסו להגדרות העמוד, לאחר מכן בתפריט הצדדי לכו ל: פרטי הדף, ושם תוכלו להזין את פרטיכם. מצ"ב התמונה:

השתמשו בכפתורי הנעה לפעולה

רשת הפייסבוק מציעה לכולם כפתורים מותאמים אישית, כלומר, בכפתור זה אנו יכולים להניע את הגולשים לפעולה, וזה יכול להתבטא בהובלת הגולש לאתר, לדף ספציפי, או לשלוח לכם הודעה ישירה בעמוד. כדי להשתמש בזה עבור המטרה הייעודית שלכם, ולא להשתמש בכפתור למילוי החורים. איך זה נראה, אתם בטח שואלים, ובכן מיד תגלו.

כפתור הנעה לפעולה אשר מוביל לאתר: "צור איתנו קשר".

כפתור הנעה, שהוא תכלס, פשוט להתקשר: "התקשר עכשיו"

כפתור הנעה, שהוא תכלס, פשוט להתקשר: "התקשר עכשיו"

איך עושים זאת? ובכן, די בקלות. כל מה שתצטרכו לעשות הוא להיכנס לעמוד העסקי שלכם, וממש מתחת לתמונת הנושא שלכם, יהיה כפתור בדיוק כמו בתמונות מעלה. לידו יש עיפרון חמוד, לחיצה עליו תוביל אתכם למצב העריכה של הכפתור, שנראה כמו כזה:

בשלב זה, תצטרכו לבחור את המטרה שלשמה הכפתור נועד, ולאחר מכן לתת לו שם שימשוך את קהל היעד שלכם. וכדאי לחשוב לא מעט על שם מתאים, וכמה שפחות שיווקי (אנשים בפייסבוק לא נוטים ליפול לזה).

מענה אוטומטי להודעות – מטרד או מועיל?

מכירים את זה שאתם נכנסים לאיזה עמוד, לא עשיתם דבר ופתאום קופצת הודעה של ברוכים הבאים? ובכן, זוהי בעצם הודעה אוטומטית. אופציה מובנית שהפייסבוק מעניקה לכם לשם משיכת לקוחות נוספים. (כמה נחמד מצדה 😊) תוכלו לגשת לאופציה ב: הגדרות> ואז הודעות. על הדרך

ישנם עוד כמה אופציות טובות שכדאי שתשקלו, מיד נדבר עליהן. אך רגע לפני האופציה נמצאת כאן: (למי שהלך לאיבוד…)

"ברך אנשים לפני שהם שולחים הודעה לדף", די מסכם את העניין אתם לא חושבים?

כפי שאתם יכולים לראות אנחנו אישית לא משתמשים באופציה. לדעתנו זה סתם מציק, אך ייתכן שלכמה ממכם זה ממש יהיה מועיל, ואפילו ישרת את המטרה ויגרום לעוד כמה לקוחות להיתפס.

אופציות נוספות שכדאי שתשקלו:

הוספת כפתור Messenger: דרך נוספת המאפשרת לגולשים הנמצאים באתרכם, לשלוח ישירות הודעה לעמוד הפייסבוק שלכם, מבלי הסחבות מיותרת. אופציה ממש נהדרת שיעילה מאוד.

הגדרת הודעות אוטומטיות: אופציה אולי הכי שימושית עד כה, מענה אוטומטי ממש עוזר לכם "כעסקים", לתת תחושה לגולש שהוא לא סתם מחכה, או מסונן. הדבר בדרך כלל מתבטא כאשר אתם לא נמצאים ליד הטלפון או המחשב, והאופציה נכנסת לפעולה כאשר אינכם זמינים.

איך עוד אפשר לשפר את העמוד העסקי?

הגבלה לארצות – לא מוכרים מחוץ לישראל? עדיין כדאי לבדוק את האופציה. המון ישראלים מתגוררים ושוהים לעיתים תקופות במדינות שונות, ולרוב הם יתקלו בעמוד שלכם ואחד מהמוצרים יהיה רלוונטי, ואולי הם ישלחו אותו לאחד הקרובים בארץ. הידעתם, ע"פ כתובת האייפי רשת הפייסבוק עשויה לחסום חשיפה של הדף למשתמשים מארצות שונות, למשל: קנדה, ארצות הברית, וכו' וכו'. אנחנו באופן אישי אפשרנו את האופציה במספר דפים שאנו מנהלים.

האופציה נמצאת תחת> הגדרות> כללי.

מילות מפתח גסות: ישנם עמודים אשר לא משקפים איזה שהוא עסק, אלה קהילה, כמו למשל קהילות מקצועיות, או פורומים למיניהם. ובכן, בהתאם לסוג הקהילה יש לפעמים קהל ילדותי טיפה, ולרוב ישתמש במילים גסות בתגובות עבור שאר האנשים הנמצאים בדף. במידה ולא תרצו שאיזה גולש יפגע מכך, חשוב לחסום מילות מפתח גסות. ניתן לעשות זאת בשליפת מילים גסות מהראש, שאת הדוגמאות אליהן לא נרצה לחשוף, לא נעים אתם יודעים 😊. בכל מקרה, פייסבוק מודעת לדבר הנ"ל, ולכן יצרה עבור בעלי העמודים כלי העונה לשם "מסנן מילים גסות" שאותו גם תוכלו למצוא תחת הגדרות> כללי. אצלנו זה מושבת כי אף פעם לא היה לנו איזה שהוא מקרה שכזה. אך דפים אשר מנוהלים ע"י מנהלי פורומים ירצו להגן על הגולשים באמצעות כלי זה. מאוד מומלץ, מספק את הסחורה.

הצעות לדפים מומלצים: אופציה שדווקא נכנסת לקטגוריה השיווקית יותר. כעיקרון, היא מציעה לכם להיות מפורסמים בצורה אוטומטית כאשר אדם מסוים ילחץ לייק על דף אחר הקשור לתחומכם. הדבר גם נעשה הפוך. כך שזה עוזר גם לכם, וגם לאחרים בתחום ההתמחות שלכם. בדרך ככל אופציה זו היא מופעלת כברירת מחדל, אבל סתם שתדעו: "היא קיימת". ואם במקרה פייסבוק תרצה לבטלה בעתיד, כדאי לדעת איפה היא נמצא, בכדאי שנוכל להפעילה.

מיזוג דפים: הבעלים התחלפו? העסק הישן קיבל ריענון של שם חדש? תרצו לדעת שמיזוג הדפים אפשרי, איך זה מתבטא בפועל? כאשר גולשים יגיעו לדף הישן, הוא יופנה באופן אוטומטי לדף החדש לאחר המיזוג.

תפקידי ניהול: זו האופציה שלרוב כולנו משתמשים בה, בדרך כלל עסקים ובעלי עובדים מרובים, או שכירה של מעצב \ כותב פוסטים צריכים גישה לעמוד במטרה לתחזק אותו ברמת התכנים או אנערף. ובכן, במקום לתת לאותם האנשים גישה מלאה לפרופיל האישי שלכם, (מן הסתם) אתם יכולים לתת להם גישה דרך עמוד זה, כל זאת בתנאי שיש להם פרופיל פעיל בפייסבוק. התפריט נמצא בהגדרות> תפקידים בדף.

לסיכום

אתם בטח שואלים: "למה אני צריך לעבור את הסיוט הזה בכלל?" התשובה היא בגלל העסק שלכם.
דף שמנוהל או מעוצב בצורה לא נכונה, יגרום לירידה בהכנסות העסק, וירחיק ממנו לקוחות. לגלות לכם סוד? אפילו הסופר השכונתי שלנו השתדרג בעמוד פייסבוק חדשני (מדובר על אדם הקרוב לגיל ה- 90). מלבד זאת, בעתיד הקרוב כשתרצו לפרסם את אחד מהשירותים שלכם או הפוסטים בפייסבוק, תצוץ השאלה: אבל איך אני יפרסם עמוד שכזה, הוא נראה פח אשפה ☹, בשביל למנוע שאלות ובעיות כאלה בעתיד, בלי להתווכח פשוט צרו עמוד פייסבוק. למה? כי זה חינם.

המאמר נכתב בשיתוף אייל רחמים מייסד חברת דיגיטאץ' ומנהל בלוג מוביל בשם seolinks

עם כל החדשות והעדכונים.

ספר לי מה דעתך..

קצת עלינו

אונדהאוס דיגיטל הינה חברת בוטיק
לשיווק דיגיטלי עם התמחות בכתיבת תוכן שיווקי.
מאחורינו עשרות אלפי פרויקטים מוצלחים, ולקוחות מרוצים
נשמח לעמוד לשירותכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים אחרונים

עקבו אחריי בפייסבוק

סרטון השבוע

בוא נדבר ..