אונדהאוס תוכן לעסקים
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיים בסרט: על חשיבות שיווק וידאו לעסקים וחברות

זה קרה בשנת 1979, השיר "Video Killed The Radio Star" יצא לאוויר העולם, חלחל אל התודעה והבהיר לכולנו שטכנולוגיות וידאו חדשניות למעשה "הורגות" את תעשיית הרדיו. מאז תחילת שנות ה-80 אמנם עברו כמה עשורים טובים, אך נראה שהוידאו שומר על מקומו ועל כבודו כאמצעי מוביל להעברת מסרים, רק שהמדיום שבו מוצגים סרטונים משתנה מדי תקופה.

היום וידאו הוא כלי שיווקי רב עוצמה בידי עסקים, חברות, ארגונים, עמותות ומוסדות והוא ללא כל צל של ספק – השליט הבלתי מעורער של המרחב הדיגיטלי. שיווק וידאו לעסקים הוא המפתח להצלחה בעולם השיווק הדיגיטלי – הוא מגביר חשיפה, תורם להגדלת המעורבות והכי חשוב – הוא תורם להגדלת המכירות.

לא מאמינים?

אז הינה כמה נתונים סטטיסטיים שיעזרו להבין את התמונה, סליחה, את הסרטון 😉:

  • על פי Animoto 85% מהמשווקים מדווחים כי וידאו הוא אמצעי יעיל למשיכת תשומת לב אונליין.
  • עוד עולה מהסקר של Animoto כי מודעות וידאו הן הדרך מספר 1 שבה לקוחות מגלים מותגים מהם הם רוכשים מאוחר יותר.
  • לפי Wyzow 84% מהמשווקים אומרים כי שיווק וידאו סייע להם לייצר יותר לידים.
  • על פי Google, 90% מהנסקרים טוענים שהם נחשפים למוצרים ולמותגים דרך יוטיוב.
  • לפי Animoto 93% מהמותגים שנסקרו והשתמשו בשיווק וידאו דיווחו כי תודות לסרטונים הם נחשפו ללקוחות חדשים ברשתות החברתיות.
  • על פי נתוני Slideshare סרטונים מייצרים פי 1,200% יותר שיתופים בהשוואה לטקסטים או תמונות סטילס.

עכשיו, מה שיפה בשיווק וידאו לעסקים הוא שכל עסק יכול להפיק סרטוני וידאו, בין אם מדובר בעסק קטן ובוודאי אם מדובר בעסק בינוני או גדול. היום לכולנו יש מצלמות נהדרות בטלפונים החכמים שניתן לצלם איתן סרטונים נפלאים, וגם אם מחליטים להעביר את הפקת הוידאו לשירותי מיקור חוץ –לא מדובר בהוצאה גדולה במיוחד, וגם עסקים קטנים יכולים לעמוד בה.

אל תשברו את הראש: 5 רעיונות לסרטונים שיזניקו את העסק שלכם

שיווק וידאו לעסקים הוא עולם ומלואו; יש שפע של סוגי סרטונים שניתן להפיק עבור עסקים, חברות ומותגים על מנת להגדיל מעורבות וחשיפה ולייצר עוד לידים, ואני אמנה את העיקריים שבהם ממש בשורות הבאות.

מוכנים?

Action!

1. שיווק וידאו לעסקים באמצעות סרטוני תדמית

סרטוני תדמית הם כרטיס הביקור של החברה. הם מציגים בדרך כלל את החברה, את החזון שלה, את מוצריה/שירותיה, את העומדים בראשה, את עובדיה, את משרדיה ואת פעילותה, כאשר המטרה של סרטוני תדמית היא לסקרן, לעניין, להציג את החברה באופן מחמיא ולמשוך את קהל היעד.

למה זה טוב? – סרטון תדמית מתאים לרוב פלטפורמות הפרסום שיש לנו כיום: יוטיוב או לערוץ היוטיוב של החברה, אתר אינטרנט של החברה ואתרים חיצוניים, בלוג, דפי נחיתה ולכל הרשתות החברתיות.

דוגמה: סרטון התדמית של חברת מייקרוסופט – Microsoft

2. שיווק וידאו לעסקים באמצעות ראיונות

כן, ממש כפי שקורה בטלוויזיה כך אפשר לשווק וידאו במרחב הדיגיטלי שהתוכן שלו הוא ראיון עם איש מקצוע או מומחה בחברה או בעסק. ראיונות עם מומחים נתפסים כאמינים, ושיווק וידאו שבו מוצג ראיון עם מומחה מטעם החברה יכול למצב את החברה כבעלת סמכות בתחומה.

 

למה זה טוב? – סרטוני ראיונות מתאימים לרוב ערוצי הפרסום הקיימים: אתר אינטרנט של החברה או באתרים חיצוניים, דפי נחיתה, יוטיוב או לערוץ היוטיוב של החברה, בלוג ולכל הרשתות החברתיות: פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין וכו'.

 

דוגמה: סרטון ראיון של מנכ"ל חברת Linkdin – לינקדאין

3. שיווק וידאו לעסקים באמצעות אנימציה

אם חשבתם שאנימציה שמורה לילדים וטף בלבד, אז חשבו שוב. סרטוני אנימציה נצפים כיום גם על ידי האוכלוסייה הבוגרת והם מהווים כלי אפקטיבי מאוד במקרים שצריך להעביר מסרים מורכבים. יש משהו מאוד נקי, פשוט ונעים בסרטוני אנימציה שמאפשר לפשט נושאים מסועפים וללכוד תשומת לב. בנוסף, סרטוני אנימציה הם אפשרות נפלאה כאשר לא רוצים להתחגג ולהצטחצח לצורך צילומים של בני אדם או כשאין איזה פרזנטור בשליפה מהירה.

למה זה טוב? – סרטוני אנימציה מתאימים לרוב ערוצי הפרסום שניתן לפרסם בהם: אתר אינטרנט של החברה או באתרים חיצוניים, בלוג, יוטיוב או לערוץ היוטיוב של החברה, דפי נחיתה ולכל הרשתות החברתיות.

 

דוגמה: סרטון אנימציה הסברתי שהפקנו עבור האגודה למלחמה בסרטן

4. שיווק וידאו לעסקים באמצעות עדויות, סקירות מוצרים, תיאורי מקרה והמלצות

זה מאוד נחמד שיש סרטוני תדמית וראיונות של מומחים, אבל הלקוחות שלכם רוצים לדעת שהמוצרים או השירותים שלכם יכולים לספק להם מענה לבעיה עימה הם מתמודדים או לחלום שהם מעוניינים להגשים. כדי להוכיח לקהל היעד שלכם שמה שיש לכם להציע הוא הפתרון המושלם עבורם כדאי לשקול שיווק וידאו הכולל המלצות ועדויות מלקוחות שכבר התנסו בשירותים/במוצרים שלכם. תחת קטגוריה זו נכנסים מספר סוגי סרטונים כפי שרמזתי בהתחלה: תיאורי מקרה, סקירת מוצרים/שירותים, המלצות מלקוחות ועדויות.

 

למה זה טוב? – סרטוני המלצות, עדויות ותיאורי מקרה מתאימים לרוב ערוצי הפרסום הזמינים לנו כיום: אתר אינטרנט של החברה או באתרים חיצוניים, דפי נחיתה, בלוג, יוטיוב או לערוץ היוטיוב של החברה, ולכל הרשתות החברתיות.

 

דוגמה: סרטון הסוקר את מצלמת גו-פרו – GoPro Hero 10 Black

5. שיווק וידאו לעסקים באמצעות אירועים

גם אווירה יכולה להיות אמצעי שיווק אפקטיבי. יש לכם אירוע חברה? יום כיף עם העובדים? יום גיבוש? פיתחתם מוצר או שירות חדשים וערכתם השקה חגיגית? עורכים כנס? הרצאות? חוגגים חגים במקום העבודה? – צלמו את האירועים האלו, ערכו את הסרטונים וצרו סרטוני אירועים – זה פשוט, זה קל וסרטונים כאלו מעצימים את החברה, את ההווי שלה ואת האווירה השוררת החברה.

 

למה זה טוב? – סרטוני אירועים מתאימים לרוב ערוצי הפרסום הזמינים לנו כיום: אתר אינטרנט של החברה או באתרים חיצוניים, בלוג, יוטיוב או לערוץ היוטיוב של החברה, לכל הרשתות החברתיות, ובמיוחד ללינקדאין – זירה עסקית שבה מנסים לגייס עובדים וכישרונות חדשים.

 

דוגמה: סרטון אווירה של חברת גוגל – Google

אלו הם רק חלק מסוגי הסרטונים שעסקים וחברות יכולים להפיק כיום כדי להגדיל מכירות ויש עוד רבים נוספים, ביניהם: סרטוני מציאות מדומה וסרטוני דמו. אז אם יש לכם עסק או חברה, אל תוותר על שיווק וידאו.
זה פשוט, זה משתלם וזה עובד!

שנדבר?

כמה פרטים קטנים ואנחנו חוזרים אליך לעשות לך סדר!

תוכן עניינים

יש ספקות?

לא בטוחים ב-100% שאנחנו הכתובת המדויקת עבור הצרכים שלכם? מובן לחלוטין.

אני מזמינה אתכם לדבר ולהכיר קצת, ללא כל התחייבות.
דילוג לתוכן