פרסום אפקטיבי: המדריך המלא להתקנה ומיקסום פיקסל פייסבוק

פיקסל פייסבוק

הפיקסל של פייסבוק הוא כלי רב עוצמה בידי משווקים ומפרסמים ברשת האינטרנט, הוא משקיף בניחותא על כל מה שגולשים עושים ברשת, עוקב, אוסף נתונים ושומר את כל המידע הזה. אז איך מתקינים את הפיקסל של פייסבוק וממנפים אותו לתועלתנו?

הנה המדריך השלם שינחה אתכם צעד אחרי צעד כיצד להתקין את הפיקסל של פייסבוק ומה לעשות עם הנתונים. מוכנים? 
יוצאים לדרך

הפיקסל של פייסבוק
פיקסל פייסבוק

מי אתה, הפיקסל של פייסבוק?

הפיקסל של פייסבוק הוא למעשה קוד המוטמע באתרים ונכסים דיגיטליים אחרים ומספק לנו תובנות מדהימות על התנהגות גולשים וכדאיות פרסום. בפועל, הקוד הקסום הזה מייצר תקשורת בין מה שקורה במערכת הפרסום הממומנת של פייסבוק לבין אתרים חיצוניים או דפי נחיתה עצמאיים, שאינם פייסבוק. הסנכרון הזה בין הגולשים באתר לבין חשבונות הגוגל שלהם מאפשרת לרשת החברתית לספק מודעות פרסום מותאמות אישית, המבוססות על היסטוריית ההתנהגות שלהם באתרים. או כפי שפייסבוק הגדירה אותו:

"…Is an analytics tool that allows you to measure the effectiveness of your advertising by understanding the actions people take on your website.”

הפיקסל של פייסבוק מספק לנו תשובות ל-3 שאלות חשובות:

 1. מי גולש באתר שלי?
 2. מה הביא את אותם גולשים לאתר שלי? – אם יודעים מה הביא גולשים יכולים לעשות אופטימיזציה לקמפיינים שלנו וגם למודעות הפרסום. אפשר לבחון אילו קמפיינים ומודעות היו יעילים ועל אילו כדאי לוותר וכך לחסוך כסף. אפשר לבחון המשך פרסום באתרים ופלטפורמות שונות ולהתרכז אך ורק באפיקים שהניבו לנו המרות, רכישות ולידים.
 3. ומה הגולשים עשו כאשר הגיעו לאתר שלי? – במידה ומגדירים נכונה את יעדי ההמרה בקמפיין ניתן לדעת בפרוטרוט מה עשו הגולשים באתר או בדף נחיתה מסוים, וכך להבין טוב יותר מה עובד ומה כדאי לשנות ולשפר בתוך האתר.

הפיקסל של פייסבוק מאפשר לנו, אפוא, למקסם את הפרסום שלנו, לשווק מחדש (רימרקטינג) לקהל ייעודי שכבר ביקר באתר שלנו והראה עניין במה שיש לנו להציע, והוא גם מאפשר לנו ליצור קהלים דומים (קהלי מראה) לאלו שביקרו אצלנו באתר גם בפייסבוק וכך להשקיע את תקציב הפרסום שלנו בקהל ממוקד ואיכותי.

בפועל, הפיקסל "צובע" את הגולשים ומחבר בין פרופיל המשתמש שלהם בפייסבוק לבין הגולשים באתר/דף הנחיתה ובלבד שהגולשים נמצאים באתר ומחוברים לפייסבוק באותו הדפדפן. צביעת הגולשים תתבצע רק במידה שהגדרנו בתוך הקמפיין של פייסבוק יצירת קהל מהפרופילים. למעשה, נוכל לקבל נתונים אודות תנועה מכל המקומות, ולא רק מפייסבוק. נוכל לקבל מידע על גולשים שהגיעו מגוגל, מקמפיינים פרסומיים, מאתרים אחרים, מפרסום במייל ועוד.

אחרי מה עוקב בפועל הפיקסל של פייסבוק?

 • באילו דפים באתר צפה כל גולש
 • האם הגולש ביצע רכישה או פעולה אחרת או לא
 • מה הוביל כל גולש לרכישה
 • אילו פעולות השלים הגולש באתר: הכניס פרטי יצירת קשר, הכניס פרטי כרטיס אשראי, הצטרף לרשימת דיוור, נרשם וכו'
 • אילו מוצרים הוסיף כל גולש לרשימת "Wish list"
 • אילו חיפושים ביצע באתר כל גולש

שימו לב – לכל חשבון פרסום ניתן לעבוד עם פיקסל אחד בלבד!

מעקב פיקסל פייסבוק
מעקב פיקסל פייסבוק

התקנת הפיקסל

עכשיו אנחנו עוברים לחלק שהוא קצת יותר טכני. אבל אל דאגה, לא צריך להיות מתכנת או מפתח אתרים מדופלם כדי ליישם את מה שנדגים בשורות הבאות. לסירוגין, ניתן לבקש ממתכנת מקצועי שיעשה את הפעולות הבאות עבורכם.

אתם עוד כאן?

יופי! בואו נתקין את הפיקסל של פייסבוק ביחד.

כדי להתקין את הפיקסל של פייסבוק אתם צריכים 3 דברים בסיסיים:

 1. אתר אינטרנט משלכם
 2. אפשרות לערוך ולעדכן את קוד האתר שלכם
 3. גישה לפייסבוק

אם יש לכם את 3 אלו, אפשר להתקדם לצעד הבא בבטחה.

כעת גשו למנהל המודעות של פייסבוק וחפשו בהגדרות את הפיקסל "Event Manager" או "מנהל האירועים" ובחרו בפיקסל. כך:

תמונה מספר 1: שלב ראשון – בהגדרות >>מנהל אירועים  >>פיקסל. קרדיט אתר פייסבוק.

תמונה מספר 2: המשך שלב ראשון. בחרו את הפיקסל של פייסבוק. קרדיט אתר פייסבוק.

תמונה מספר 3: שלב שני. יש ללחוץ על "מתחילים". קרדיט אתר פייסבוק.

תמונה מספר 4: שלב שלישי. יש להזין שם לפיקסל (תבחרו בעצמכם) וכן יש להזין את כתובת האתר שבו יוטמע הפיקסל (אופציונלי). קרדיט תמונה: אתר פייסבוק

תמונה מספר 5: שלב רביעי. בשלב זה יש להחליט האם אתם תטמיעו את הקוד ידנית באתר או המתכנת שלכם. קרדיט תמונה: פייסבוק.

אם החלטתם להתקין בעצמכם, אז תקבלו קוד שנראה כך, אותו יש להטמיע בתגית ה- <head> </head> של האתר/דף הנחיתה.

במידה ואין לכם גישה לHeader-  של האתר, אפשר להטמיע את הקוד בכל עמודי האתר בצורה ידנית.

טיפ חשוב: רוצים לוודא שהפיקסל שלכם עובד כראוי? התקינו תוסף כרום Facebook Pixel Helper

לא רק באתר האינטרנט שלכם. היכן עוד ניתן להתקין פיקסל של פייסבוק?

את הפיקסל של פייסבוק ניתן להטמיע כמעט בכל מקום שממנו נרצה לקבל ולאסוף נתונים. ניתן להטמיע את הפיקסל באתרים שלנו, כאמור, אבל גם באתרים אחרים למשל באתרים שיש לנו שם פרסומות או קמפיינים. ניתן להטמיע את הפיקסל גם בדפי נחיתה עצמאיים שאינם קשורים לאתר שלנו, בבלוגים וכו'.

ניתן לשים מספר רב של פיקסלים בדף נתון במידה ויש כמה חשבונות המפנים תנועה לאותו דף בנכס דיגיטלי. יחד עם זאת, שימו לב שהעמסת כל הפיקסלים האלו לא מאטה את קצב טעינת העמוד וכי אתם מקבלים את הנתונים מכל הפיקסלים שהטמעתם.

מתקדמים...להגדרת קהלים

עכשיו שיש לנו פיקסל של פייסבוק סיימנו את החלק הראשון ויש לעבור לחלק השני והחשוב לא פחות.
אין  די בהטמעת הפיקסל. כדי לקבל מהפיקסל את כל היתרונות שטמונים בו צריך להגדיר לו מה לעשות עם כל המידע הזה שהוא אוסף עבורנו. לכן עלינו להגדיר קהלים בשלב הבא. אנחנו צריכים להחליט האם אנחנו רוצים לקבל מידע על כל הגולשים שביקרו בכל דפי האתר או אולי רק לגולשים שהגיעו לדף צור קשר או לדף רכישה. ואת כל זה נגדיר, כאמור, בקהלים.

תמונה 7: צעד ראשון בהגדרת קהלים – יצירת קהלים. קרדיט אתר פייסבוק.

תמונה 8: צעד שני בהגדרת קהלים – יש לוודא שהפיקסל של פייסבוק פעיל לפני שיוצרים קהל. קרדיט אתר פייסבוק.

 שימו לב – כדאי מאוד להפריד בין אתרים שונים ולא לבחור בברירת המחדל של פייסבוק, במידה ויש מספר נכסים דיגיטליים, מומלץ להפריד בין קהלי הנכסים השונים.

בשלבים הבאים יש לבחור קריטריון ספציפי מהתפריט שנפתח: כל המבקרים באתר? מבקרים שביקרו בעמודים מסוימים? או מבקרים ששהו זמן מסוים באתר? כל אחד צריך להגדיר את מה שחשוב לו לבדוק.
לאחר מכן, בחרו שם ייחודי לקהל שיצרתם. מומלץ לכנות את הקהל בשם שעולה בקנה אחד עם הקריטריון שהגדרתם. 
השלב הסופי ידרוש מכם להמתין כמה דקות עד שהקהל שהגדרתם יווצר על ידי פייסבוק. ניתן לבדוק את הסטטוס של הקהל הנתיב הבא: נכסים >> קהל.

הגדרת המרות

גם את ההמרות צריך להגדיר, כי אם לא מגדירים לפייסבוק מה לעשות אז לא נקבל את הנתונים שחשובים לנו. לכן השלב הבא הוא הגדרת המרות.
כדאי להגדיר המרות מותאמות אישית – המרות אלו הן למעשה סט  כללים שבאמצעותם אנחנו מנחים את פייסבוק מה למדוד.
כך לדוגמה: ניתן להגדיר המרה לכל מי שרכש אצלנו באתר, או עבור כל מי שמילא טופס יצירת קשר, יש אפשרות להגדרת המרות ממש ממש ספציפיות כמו – כל מי שקנה מכנסיים מעל מידה 42. יתרה מכך, המרה מותאמת אישית מאפשרת לנו גם להתאים את מודעות הפרסום שלנו כך שהן יגיעו לגולשים בעלי נכונות גבוהה יותר לרכוש/להירשם/למלא פרטים וכו'.

כיצד מנהלים מספר עסקים או נכסים דיגיטליים במקביל?

כבר ציינו שכדאי מאוד להפריד בין אתרים ונכסים דיגיטליים שונים. במידה ואתם מנהלים כמה אתרים או כמה עסקים צרו במערכת הניהול של פייסבוק חשבונות נפרדים לכל אחד מהנכסים. זה יעשה לכם סדר ויאפשר לכם להבחין בצורה מיטבית בין הקהלים השונים של הנכסים הדיגיטליים שאתם מנהלים.

סיכום

 מקווים שהצלחנו לעשות קצת סדר בבלגן, להנחות אתכם בהתקנת הפיקסל של פייסבוק על כל שלביו והסתעפויותיו, ושגם הצלחנו להסביר כיצד להפיק מהפיקסל את המיטב.

בהצלחה!

 

ספר לי מה דעתך..

קצת עלינו

אונדהאוס דיגיטל הינה חברת בוטיק
לשיווק דיגיטלי עם התמחות בכתיבת תוכן שיווקי.
מאחורינו עשרות אלפי פרויקטים מוצלחים, ולקוחות מרוצים
נשמח לעמוד לשירותכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים אחרונים

עקבו אחריי בפייסבוק

סרטון השבוע

בוא נדבר ..