ניהול עסק בזמן משבר

שיווק בשעת משבר- איך עושים את זה נכון?

תקופה לא פשוטה עוברת עלינו, כחברה, כאנשים וכמובן כבעלי עסקים.  בכל משבר ואי ודאות נפגעת שגרת החיים שלנו ושל הלקוחות. החשש שכולנו חווים משפיע באופן שלילי על עולם העסקים וגורם לבעלי עסקים רבים לעצור פעילות עד "יעבור זעם" .  

לכאורה, מדובר בצעד הגיוני, בהעדר ודאות בנוגע להכנסות , נראה נכון להקפיא את הפעילות השיווקית ולצמצם הוצאות. בטווח הקצר, זה עשוי להיות נכון. אך מה בנוגע לטווח הארוך? לעוד חודש או חודשיים?

שיווק – שומרים על הגחלת

אם אתם עסק פעיל ונמצאים בעולם העסקים יום או יומיים, אתם ודאי יודעים, שיווק הוא לא מותרות. פעילות השיווק היא תנאי הכרחי לקיומו של עסק.

בין אם אתם חדשים יחסית או ותיקים, בטח פגשתם במשבר או שניים, ככאלה, אתם גם יודעים שטיבם של משברים לחלוף. וכאשר הם חולפים, מי ששמר על פעילות שיווקית ולו מתונה, הוא זה שירים את הראש ראשון.

חשוב שתבינו , הלקוחות שלכם עדיין שם, עדיין זקוקים לכם . פשוט, עכשיו הם עסוקים בהישרדות, אבל ביום שאחרי, ואל תטעו, הוא יגיע.  הם יחזרו לחפש אתכם ואת השירותים שלכם.  הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות למענכם וגם למענם, הוא להישאר בתודעה ולשמור על קשר, כן, גם קשר דיגיטלי.

אז מה אנחנו מציעים? קמפיינים חוצי גבולות? מסע פרסום בינלאומי? ממש לא.  פעילות שיווקית מתונה ומחושבת בעת משבר, כך אנחנו פועלים:

שמרו על נראות העסק שלכם

אל תיעלמו מהתודעה ואל תשכחו שהלקוחות שלכם צריכים אתכם.  אולי אתם לא מרגישים אותם כעת, אך אונו מבטיחים לכם כי הם שם. הם רואים אתכם, קוראים אתכם וגם אם כרגע הם לא פנויים לצרוך את השירותים שלכם, הם זוכרים אתכם.

לא משנה מה אתם עושים – המשיכו לייצר חשיפה לעסק שלכם, שמרו על קשר עם הלקוחות שלכם באמצעות תוכן רלבנטי וצרו חיבור לכל מה שמעניין אותם כרגע.

גמישות היא שם המשחק- שמרו על רלבנטיות

הציעו הצעות מעודכנות ובעלות ערך בהתאם למצב בשוק. היו קשובים ללקוחות שלכם, הן מבחינת צורך והן מבחינת תקציב. הגמישו את תנאי התשלום שלכם, היו אטרקטיביים.

הקשבה, זמינות וגמישות הם פרמטרים משמעותיים שעשויים להבטיח תזרים, גם אם לא גדול, המשכיות ושימור של העסק. מעל לכל, אתם משדרים ללקוחות שלכם כי אתם קשובים לקשיים ועומדים לשירותם, גם במצב משבר.

עולם דיגיטלי הלכה למעשה

חשבו על השירותים שאתם מציעים ועכשיו חשבו עליהם שוב במציאות משתנה. כיצד תוכלו להפוך אותם לדיגיטליים ונגישים יותר עבור הלקוחות, מבלי לקיים פגישה, או להיות באינטראקציה פיזית?

אם יש לכם שירות מוצלח במיוחד ומבוקש, עשו לו טרנספורמציה. לדוגמא, חוגים רבים לילדים, הפכו פשוט לחוגי און-ליין, באמצעות זיהוי המשתתפים, הילדים מצטרפים לחוגים נהדרים המועברים אליהם במערך מקוון.

אל תוותרו על תוכן איכותי!

מדוורים ללקוחות שלכם? יש לכם ערוץ יוטיוב פעיל? השתמשו בו על מנת להמשיך ולשמור על קשר עם הלקוחות שלכם ולספק להם תוכן איכותי, להרמת המורל ולביסוס הנראות ( זוכרים את הסעיף הראשון?) מעל לכל, אתם והלקוחות שלכם מהווים קהילה עם תחומי עניין ומטרות משותפות.

לדוג', מאמני כושר רבים עצרו מן הסתם את הפעילות שלהם, אך לא מוותרים על קשר רציף עם הלקוחות באמצעות העלאת סרטונים קצרים של אימון, שיתוף בסטורי או בעמוד הפייסבוק וזה נראה פשוט נהדר!

ולסיכום, במציאות מורכבת, רק עסקים שמתאימים את עצמם למצב משתנה, שורדים. זו קלישאה, אבל היא מדויקת. אם כולנו ננשום עמוק, נהיה גמישים וקשובים ללקוחות שלנו, נחשוב מעט קדימה,  יחד נוכל לעבור את התקופה הזו ולצמצם את הנזק והקושי.

ספר לי מה דעתך..

קצת עלינו

אונדהאוס דיגיטל הינה חברת בוטיק
לשיווק דיגיטלי עם התמחות בכתיבת תוכן שיווקי.
מאחורינו עשרות אלפי פרויקטים מוצלחים, ולקוחות מרוצים
נשמח לעמוד לשירותכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים אחרונים

עקבו אחריי בפייסבוק

סרטון השבוע

בוא נדבר ..